Turan KULOĞLU
Genel Müdür

1979 yılında Trabzon/Araklı Çamlıktepe köyünde doğmuştur. İlkokulu aynı köyde, orta ve lise eğitimini Araklı İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2005 yılında, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden 2010 yılında mezun olmuştur. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim dalında başladığı yüksek lisans eğitimini ‘’Uluslararası Hukuk ve Türk Hukukunda İnsan Ticareti’’ konulu teziyle tamamlamıştır. 2022 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur.

2006 yılında Üsküdar Adliyesinde hâkim/savcı adayı olarak meslek hayatına başlamıştır. 2007 yılından itibaren sırasıyla; Antalya/Alanya, Gaziantep/Nurdağı ve Bayburt illerinde Hâkim olarak görev yapmıştır. 2012 yılında 6 ay süreyle Yargıtay meslek içi eğitim seminerine katılmıştır.

2013-2016 yılları arasında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı ve İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı Tetkik Hâkimliği, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2017-2018 yılları arasında Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

2018-2022 yılları arasında Yargıtay Cumhuriyet savcılığı görevini yürütmekte iken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 12/08/2022 tarihinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.