23. Dönem Hâkim ve Savcı Adaylarının cübbeleri atandıkları Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilecektir. Cübbelerin beden seçimleri için adaylardan internet sitemiz üzerinden başvuru alınacaktır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından mesleğe kabulleri yapılıp kura sonucu ataması yapılan 23. Dönem Hâkim ve Savcı Adaylarımızın cübbeleri Bakanlığımızca atandıkları Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilecektir. Bu nedenle 23. Dönem Hâkim ve Savcı Adaylarımızın 27.05.2020 tarihine kadar aşağıdaki linkten giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

 

Giriş Linki

 

Açıklamalar:

Giriş linkine tıklandıktan sonra gelen ekranda T.C. Kimlik numarası, Sicil Numarası ve Doğum Tarihi bilgileri girilerek giriş yap butonuna tıklayınız.

Gelen ekranda bilgilerinizin doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Doğru ise hangi göreve atandığınızı seçiniz (Hakim veya Savcı). Son olarak cübbe beden seçimini de yaptıktan sonra kaydet tuşuna tıklayınız. (Cübbelerin bedeni, kişinin boy uzunluğuna göre seçilecektir.)