GYS ve UDS Atama Tercihlerinin Düzenlenmesine İlişkin Duyuru
24.04.2024

Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz internet sitelerinde 22 Nisan 2024 Pazartesi günü yayınlanan duyuru ile Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarında başarılı olanların tercihleri alınmaya başlanmış olup, tercih aşamasında yapılan hataların düzeltilebilmesi ve yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için, tercih sistemine “Tercih Düzenle” butonu eklenmiştir.

Bu itibarla tercihlerini yaparak, onay işlemlerini tamamlamış olan adaylarımız, tercih sisteminin kapatılacağı 26 Nisan Cuma günü saat 17.00’a kadar tercihlerine ilişkin düzenleme ve onay işlemlerini yapabileceklerdir. Tercih düzenlemesi yapacak adayların, düzenleme sonrasında tekrar tercih onay işlemi yapmaları gerekmektedir.

22 Nisan 2024 Pazartesi günü yayınlanan duyurumuzda da belirtildiği üzere; “Asıl olarak başarılı olan adaylar başvurduğu yer için ekte belirtilen mahal sayısınca tercihte bulunabilecektir. Bu adayların boş kadro sayısını geçmeyecek şekilde en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen başarı sıralaması ve tercihlerine göre atamaları yapılacaktır.

Tercihte bulunmayanlar ile ilan edilen mahal sayısı kadar tercihte bulunmaması sebebiyle atanamayanlar, atanma haklarından vazgeçmiş sayılırlar.
Bu nedenle adayların boş mahal sayısınca tercih yapmaları büyük önem arz etmektedir.”

Tercih başvuru sistemi ile ilgili mesai saatleri içerisinde; 0312 414 63 29 – 414 63 55 nolu telefon numaralarından irtibat kurarak veya 0530 150 71 00 numaralı kurumsal WhatsApp hattından mesaj yolu ile yardım alabileceklerdir.
Duyurulur.